۰۲۱-۵۴۷۶۴

آزادی تعدادی زیادی از زندانیان و مشمولان عفو نوروزی

آزاد شدن تعداد زیادی از زندانیان از طیف جرایم مختلف به عنایت رهبر و به علت شرایط حساس.

غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه در گفت‌وگو با خبر ۲۱ در رابطه با جزییات و ویژگی‌های عفو نوروزی اخیر با قدردانی از مقام معظم رهبری که در این برهه حساس عنایت ایشان شامل تعداد کثیری از محکومان دادگاه‌های عمومی و انقلاب سراسر کشور شد.

اسماعیلی بیا کرد: این عفو،  با کارشناسی‌های ملموس، عینی و حقوقی، برمبنای یافته‌های ریاست قوه قضاییه در بازدید از زندان‌ها و جلب نظر کارشناسان مختلف است.

این مقام ارشد تصریح کرد: تمام کسانی که در این عفو مشمول عنایت رهبر معظم انقلاب قرار گرفتند، از زندان آزاد می‌شوند و این در حالی است که در عفو‌های قبلی در برخی موارد تقلیل مجازات صورت می گرفت و فرد همچنان در زندان باقی می‌ماند، اما تمام اقرادی که مشمول این عفو قرار گرفته اند حتما از زندان آزاد می‌شوند و دیگر در زندان نخواهند ماند.

سخنگوی قوه قضاییه با بیان اینکه این عفو طیف‌های گسترده‌ای از جرایم مختلف را در برمی‌گیرد، افزود: محکومان خطرناک، زندانیانی که آزادی آن‌ها امنیت شهروندان را به مخاطره می‌اندازد، مجرمان حرفه‌ای و سابقه دار و کسانی که که قبلا مورد عنایت قرار گرفتند، ولی اصلاح نشدند و دوباره مرتکب جرم شدند، شامل این عفو نمی شوند.

سخنگوی قوه قضاییه  تاکید کرد: جمع زیادی از محکومان امنیتی، هم در این عفو مورد عنایت رهبر معظم انقلاب قرار گرفتند.

اسماعیلی اشاره کرد: برآورد اولیه ما این است که حدود ۱۰ هزار نفر از زندانیان مشمول این عفو خواهند بود و در بین زندانیان امنیتی هم پیش بینی می‌شود که بیش از یک دوم آن‌ها مشمول عفو مقام معظم رهبری قرار گیرند و از زندان آزاد شوند.

سخنگوی قوه قضاییه ابراز امیدواری کرد که مشمولان این عفو قدردان لطف و عنایت رهبر معظم انقلاب باشند و در آینده قوانین و مقررات را به نحو شایسته رعایت کنند.

دیدگاه ها