۰۲۱-۵۴۷۶۴

مشکلات اجتماعی و اقتصادی ریشه مهم ارتکاب جرایم

تصمیم بر انقعاد تفاهم نامه میان رئیس اداره زندان ها و سازمان بهزیستی کشور در کاهش ارتکاب جرم با نگاه بر ریشه اجتماعی و اقتصادی ارتکاب جرائم

طلاق

محمدمهدی حاج محمدی، رییس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور با قبادی دانا، رییس سازمان بهزیستی کشور در محل سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور یکدیگر دیدار و گفت‌وگو کردند.

وی  در این دیدار با اشاره به ظرفیت‌های موجود برای توسعه همکاری‌ها گفت: سازمان زندان‌ها و سازمان بهزیستی دارای ماموریت‌های مشترکی هستند که با هدف حمایت از خانواده‌های آسیب دیده و همچنین کاهش جرم در جامعه می‌توانند همکاری‌های خوبی باهم داشته باشند.

رییس سازمان زندان‌ها افزود: ریشه بسیاری از جرایم در مشکلات اقتصادی و اجتماعی است و اگر امروز به وضعیت زندانیان رسیدگی ویژه نکنیم در آینده دچار خسران بیشتری خواهیم شد.این مقام قضایی  با تاکید بر ضرورت توجه به وضعیت خانواده زندانیان خواستار همکاری بیشتر سازمان بهزیستی کشور در این زمینه شد.

در همین راستا نیز اقدامات و بررسی های ذیل از جانب ریاست اداره زندان ها صورت گرفت

  • بازدید از کانون اصلاح و تربیت بندر عباس توسط شخص ریاست اداره زندان ها
  • توجه و تلاش بیشتر در کاهش جمعیت کیفری زندان ها

او خاطر نشان کرد  : هر چند در دوره جدید مدیریتی بر انجام فعالیت‌های فرهنگی در زندان‌ها تاکید بیشتری می‌شود، اما این به آن معنا نیست که از سایر بخش‌ها غفلت کنیم و یا فعالیت‌های دیگر کم رنگ‌تر بشود.

ایشان افزود  : سازمان زندان‌ها و سازمان بهزیستی کشور دارای جامعه هدف‌های مشترک هستند که می‌توانند همپوشانی خوبی در خصوص برخی فعالیت‌ها و خدمات در جامعه داشته باشند.

رییس سازمان بهزیستی کشور نیز گفت: موضوع آسیب‌های اجتماعی که یکی از دغدغه‌های مقام معظم رهبری است، دارای ابعاد زیادیست که بخش‌های مختلف جامعه را در بر گرفته است.

وی با اشاره به اینکه برخی از این آسیب‌ها با اعمال مجرمانه همراه است، افزود : با توجه به سیاست‌های جدید قوه قضاییه در برخورد با مفاسد و جرایم که موجب امیدآفرینی زیادی در جامعه شده است امیدواریم با توسعه همکاری‌های مشترک بتوانیم زمینه‌های بروز این آسیب‌ها را از بین ببریم.

قبادی دانا در این جلسه بر آمادگی سازمان بهزیستی کشور برای انعقاد تفاهم نامه همکاری‌های مشترک در زمینه‌های تخصصی تاکید کرد.

در پایان مقرر شد پیش نویس تفاهم نامه همکاری توسط کارگروه مشترک تنظیم شود.

دیدگاه ها