۰۲۱-۵۴۷۶۴
وکیل ملکی می بایست کلیه اطلاعات لازم ملکی را کسب کرده و مدارک مربوط به موضوع را جمع آوری نماید.

وظایف وکیل ملکی چیست

وظایف وکیل ملکی: همان طور که می دانید امروزه به دلیل گستردگی و کاربردی تر شدن علم حقوق هر وکیلی در زمینه خاصی از این علم تخصص و تجربه و مهارت دارد. بنابراین وظایف هر وکیلی در زمینه های مختلف آن با دیگر وکلا متفاوت و منحصربه فرد در همان زمینه تخصصی می باشد. از […]

وظایف وکیل ملکی:

همان طور که می دانید امروزه به دلیل گستردگی و کاربردی تر شدن علم حقوق هر وکیلی در زمینه خاصی از این علم تخصص و تجربه و مهارت دارد. بنابراین وظایف هر وکیلی در زمینه های مختلف آن با دیگر وکلا متفاوت و منحصربه فرد در همان زمینه تخصصی می باشد. از اولین وظایف هر وکیل ملکی داشتن تجربه و تخصص لازم است که با ورود به پرونده های ملکی مختلف به دست می آید.

مهم ترین وظیفه وکلای ملکی اقدام سریع و به موقع می باشد چراکه در پرونده های ملکی ، اقدام درست در زمان مناسب از اهمیت بالایی برخوردار است و در این خصوص وکیل باید فرصت را غنیمت شمارد تا از به بار آمدن خسارات جبران ناپذیر جلوگیری نماید.

همچنین بخوانید: وکیل ملکی

وکیل خوب ملکی فردی است که درعین امانت داری از اسرار موکل خود، با اقدام به موقع از متضرر شدن موکل خود امتناع می کند. اولین اقدامی که هروکیل ملکی انجام می دهد باید کلیه مدارک و اطلاعات لازم در خصوص پرونده و ملک را جمع آوری به دست آورد تا بتواند با اتخاذ تصمیم درست باتوجه به محتویات و شرایط مختص آن پرونده بهترین اقدام قانونی را در زمان مقرر به عمل آورد. 

همان طور که بالا گفته شد وکلا علاوه بر داشتن دانش و اطلاعات حقوقی باید تجربه لازم برای ورود به پرونده های ملکی را داشته باشد به همین دلیل است که مهم ترین تفاوت وکیل خوب ملکی با دیگر وکلا در زمینه های مختلف حقوق مانند خانواده و کیفری در تجارب وکیل ملکی در حوزه حقوقی ملک و املاک می باشد. 

از دیگر وظایف هر وکیل ملکی  حفظ کردن خونسردی و آرامش در رویارویی با مشکلات قضایی می باشد تا بتواند این مشکلات و مسائل را به آسودگی پشت سر بگذارد. 

هزینه حق الوکاله وکیل ملکی

میزان حق الوکاله وکلای ملکی در مسائل مالی با توجه به آنچه در عرف و جامعه وکالت جا افتاده است ، ۱۰ درصد از ارزش مورد اختلاف و دعوا می باشد. اما باید گفت که به طور کلی میزان حق الوکاله وکلا امری توافقی میان طرفین قرارداد است و با این وجود طرفین می توانند به هر میزانی که توافق کرده اند مبلغ حق الوکاله را تعیین کنند.

حال اگر مورد موضوع و اختلاف بر سر  مسائل غیرمالی باشد مانند الزام به تنظیم سند رسمی ، تعرفه خاصی برای آن پیش بینی نشده و به صورت کاملا توافقی مابین وکیل و موکل می باشد. به طور کلی برای تعیین میزان حق الوکاله طرفین قرارداد در هرصورتی می توانند بایکدیگر هر میزان مبلغی را توافق کنند.

در پایان باید گفت که میزان هزینه حق الوکاله وکیل ملکی در تهران همان ۱۰ درصد از ارزش مورد اختلاف می باشد.

همچنین بخوانید: دعوای الزام به تنظیم سند رسمی و تحویل سند

در راستای احقاق حقوق مراجعه کنندگان، موسسه فرهنگ تفاهم می‌تواند در همه دعاوی مربوط به مسائل ملکی، اعم از حقوقی، ثبتی و کیفری ورود کرده و با در اختیار گذاشتن وکلای متخصص در این زمینه، خدمات حقوقی شایانی را ارائه نماید.

دیدگاه ها