۰۲۱-۵۴۷۶۴
وکیل طلاق توافقی

وکیل طلاق توافقی

وکیل طلاق توافقی کیست ؟ وکیل طلاق توافقی به دانش آموخته حقوق و شخصی که دارای مدرک پایه یک دادگستری است، گفته می شود که دارای آگاهی و تخصص کافی در خصوص دعاوی حقوقی و خانواده اعم از قانون مدنی و حمایت از خانواده می باشد. تماس واتساپ وکیل طلاق تخصص خود را در زمینه […]

وکیل طلاق توافقی کیست ؟

وکیل طلاق توافقی به دانش آموخته حقوق و شخصی که دارای مدرک پایه یک دادگستری است، گفته می شود که دارای آگاهی و تخصص کافی در خصوص دعاوی حقوقی و خانواده اعم از قانون مدنی و حمایت از خانواده می باشد.

وکیل طلاق تخصص خود را در زمینه طلاق و مباحث مربوط به آن اعم از مهریه ، حضانت فرزند ، اجرت المثل ، فسخ نکاح ، نفقه و… قرار داده است و زمانی که اشخاص در خصوص این دسته از مسائل خانوادگی خود دچار مشکلات جدی شدند وکیل طلاق می تواند اشخاص را در این حوزه های حقوقی که بیشتر آن ها ذیل پرونده مربوط به طلاق توافقی مطرح می شوند راهنمایی نماید . 

در واقع وکیل طلاق توافقی به علت آن که در عرصه های گوناگونی از طلاق دارای تجربه فراوان می باشد این امر را سبب می شود که ما این موضوع را به شما توصیه نماییم تا در خصوص این دسته از مشکلات حقوقی که برای شما مطرح می شود صرفا برای حل مشکلات خود به یک وکیل طلاق متخصص و مجرب مراجعه نمایید چرا که تجربه موسسه حقوقی ما این امر را ثابت کرده است که مراجعه به وکیل طلاق توافقی برای شما از نظر هزینه و زمان رسیدگی بسیار به صرفه خواهد بود و مشکلات شما را مرتفع خواهد ساخت.

موسسه حقوقی فرهنگ تفاهم چه امکاناتی به شما ارائه خواهد داد ؟

 • امکان مشاوره تلفنی و پیام واتس اپ توسط کارشناسان حقوقی
 • امکان داشتن جلسات مشاوره آنلاین و حضوری با وکیل متخصص طلاق توافقی
 • تنظیم توافق نامه اصولی براساس قانون توسط وکیل متخصص طلاق توافقی
 • تنظیم دادخواست طلاق و ثبت آن در سامانه ثنا
 • تنظیم قرارداد وکالت قانونی و معتبر با وکیل طلاق توافقی
 • در دسترس بودن وکیل جهت ارائه گزارش مبنی بر روند رسیدگی پرونده
 • رسیدگی همه جانبه و اصولی به پرونده طلاق بدون نیاز به حضور شما در دادگاه

طلاق توافقی چیست ؟

در تعریفی که وکیل طلاق بیان داشته است، طلاق توافقی یکی از انواع طلاق محسوب می شود که در این نوع جدایی زوجین به صورت توافقی و با انعقاد یک توافق نامه در خصوص مسائلی همچون مهریه ، نفقه زوجه و فرزندان ، حضانت مشترک فرزندان و در صورت لزوم اجرت المثل ایام زوجیت اقدام به جدایی از یکدیگر می نمایند و به صورت توافقی از هم جدا می شوند.

چیزی که در بحث طلاق تفاهمی باید در نظر گرفته شود این است که در این حالت تنش میان زوجین به جهت توافقاتی که با یکدیگر دارند کمتر است ولی با این حال مراحلی را باید برای انجام طلاق تفاهمی طی نمایند که در ادامه به این مسئله خواهیم پرداخت .

مدارک طلاق توافقی چیست ؟

همان طور که طلاق به صرف درخواست مرد و یا زن باید همراه با مدارک قانونی مورد قبول در مرجع قضایی باشد طلاق توافقی نیز باید همراه با مدارک قانونی باشد که در ادامه به شما مدارک مورد نیاز را خواهیم گفت .

 • شناسنامه زوجین
 • کارت ملی زوجین
 • عقدنامه نکاح و در صورتی که اصل آن موجود نباشد رونوشت آن
 • توافق نامه تنظیم شده توسط وکیل طلاق
 • گواهی عدم امکان سازش زوجین
 • گواهی عدم بارداری زوجه ( آزمایش عدم بارداری)

مراحل طلاق توافقی چیست ؟

طلاق تفاهمی نیز مانند سایر انواع طلاق در حقوق ایران دارای مراحل قانونی می باشد که طی کردن این مراحل علاوه بر حالت شخصی حالت وکالتی هم دارد و زوجین می توانند وکالت طلاق خود را به دو وکیل طلاق توافقی بسپارند تا تمامی کارهای مربوطه را با خیال راحت انجام دهند.

 • اولین کاری که زوجین باید در خصوص طلاق تفاهمی انجام دهند ثبت نام در سامانه تصمیم می باشد، بعد از آن که در این سامانه ثبت نام کردند باید به مرکز بهزیستی تعیین شده جهت انجام مشاوره پیش از طلاق مراجعه نمایند و زوجین بعد از انجام مشاوره و عدم انصراف از درخواست خود مبنی بر جدایی ،گواهی تحت عنوان گواهی عدم انصراف دریافت خواهند نمود.
 • دومین کاری که زوجین بعد از دریافت گواهی عدم انصراف باید بکنند این است که ،درخواست خود را مبنی بر ثبت دادخواست طلاق تفاهمی در سامانه ثنا ثبت نمایند و در این خصوص می توانند از وکیل طلاق توافقی کمک بگیرند و پرونده ی حقوقی خود را به او بسپارند.
 • سومین مرحله ، تعیین زمان رسیدگی پرونده زوجین و تشکیل جلسه دادرسی در این خصوص می باشد که دادگاه بعد از تشکیل اولین جلسه و بررسی درخواست طرفین و در نظر گرفتن توافقات زوجین اعم از مسائل مالی و غیر مالی در خصوص مهریه ، نفقه زوجه و فرزندان ، حضانت فرزند و یا فرزندان مشترک که در نزد وکیل طلاق توافقی تنظیم و مکتوب شده ، گواهی عدم امکان سازش صادر می نماید .
 • چهارمین مرحله و آخرین مرحله ای که زوجین باید طی نمایند تا طلاق ثبت گردد آن است که ظرف سه ماه به یکی از دفاتر طلاق برای ثبت آن مراجعه نمایند . مطابق ماده ۳۴ قانون حمایت خانواده مدت اعتبار گواهی عدم امکان سازش برای آن که به دفتر طلاق تحویل داده شود سه ماه از تاریخ ابلاغ رای قطعی می باشد و در صورتی که در این مدت گواهی مورد نظر ثبت نگردد این گواهی از درجه اعتبار ساقط میشود .

نکته : مطابق ماده ۲۷ قانون حمایت خانواده در تمامی انواع طلاق به جز طلاق توافقی دادگاه طرفین را به جهت ایجاد صلح و سازش به داوری ارجاع می دهد . از این ماده می توانیم به این برسیم که در طلاق توافقی ارجاع به داوری وجود ندارد.

 

بیشتر بخوانید : مقاله وکیل خانواده


توافقات در طلاق توافقی

در بحث جدایی زوجین از آن جایی که طرفین با رضایت و بدون هیچ گونه تنشی قصد جدایی از یکدیگر را دارند در این خصوص توافقاتی با یکدیگر می نمایند تا بعدا در جلسات رسیدگی در دادگاه به مشکل برخورد نکنند .

این توافقات اصولا بر سر مسائل مالی و غیر مالی صورت می پذیرد که در ادامه توضیحاتی در این راستا به شما ارائه خواهیم نمود. توافقات مالی طلاق عموما بر سر مهریه ، نفقه زوجه ، نفقه فرزندان ، اجرت المثل ایام زوجیت و غیر مالی بر سر حضانت مشترک فرزند و یا فرزندان صورت خواهد گرفت .

 

 • مهریه

مهم ترین موضوعی که عموما بین زوجین در وهله اول مورد توافق واقع می شود بحث مهمی همچون مهریه می باشد . از آن جهت که عموما دعوای بیشتر زوجین بر سر مهریه می باشد توافق ابتدایی بر سر آن جز مهم ترین مسائل به حساب می آید. چرا که اگر توافقی در این خصوص بین طرفین انجام نگیرد ممکن است طلاق توافقی را تبدیل به طلاق یک جانبه نماید و مشکلاتی که در ادامه ایجاد میکند خیلی بیشتر از بحث طلاق دوجانبه خواهد بود .

آن چه که در جدایی زوجین ابتدا مورد بحث قرار می گیرد بحث مهریه خواهد بود در این خصوص زوجین بایکدیگر سر این موضوع که در خصوص مهریه چه توافقی صورت می گیرد بحث خواهند داشت، یعنی این که اگر زوجین قصد جدایی بر مبنای بخشش مهریه از جانب زوجه داشته باشند در این صورت زن باید ذمه زوج را از خود ابرا نماید و این موضوع را در دفتر اسناد ثبت نماید تا بعدا خلاف آن سخنی نگوید و یا اگر توافق طرفین بر پرداخت مهریه باشد باید در این خصوص که مهریه به صورت یکجا و یا قسطی پرداخت شود با یکدیگر صحبت نمایند.

توافقات فی مابین به هر شکل که باشد زوجین باید این توافقات را به وکیل طلاق توافقی بیان نمایند تا وکیل طلاق این مسئله را در توافقنامه طلاق تفاهمی درج نماید و در زمانی که نیاز است آن را به دادگاه ارائه دهد . علت اهمیت تنظیم این توافقنامه در نزد وکیل طلاق توافقی این می تواند باشد که اشتباه و عدم آگاهی در بحث های حقوقی به نوعی مانعی برای تنظیم یک توافقنامه اصولی و حقوقی می گردد و همین امر سبب بروز اختلافات در آینده بین طرفین میشود.

 

 • نفقه

دومین موضوعی که عمدتا مورد توافق میان طرفین قرار خواهد گرفت بحث نفقه در توافقات میان طرفین می باشد . مشخص نمودن تکلیف زوجه و فرزندان مشترک در بحث نفقه موضوعی مهمی می تواند محسوب گردد .

زمانی که صحبت از نفقه به میان می آید این گونه شاید در ظاهر به نظر برسد که منظور از نفقه زوجه آن است که مرد حتی بعد از طلاق باید به همسر سابق خود نفقه پرداخت نماید ولی این موضوع درست نیست چرا که مرد بعد از طلاق به جز زمانی که زن در عده قرار دارد وظیفه ای برای پرداخت نفقه به زن خود ندارد .

اما در نفقه فرزندان همچین قانونی وجود ندارد و مرد باید نفقه فرزندان مشترک را حتی بعد از طلاق پرداخت نماید .

حال در بحث توافقاتی که در خصوص نفقه وجود دارد گاها ممکن است زن در طول زندگی زناشویی  نفقه ای از همسر خود در مواردی دریافت نکرده باشد و حال زمانی که بحث طلاق شده است طبق توافق ،خواهان دریافت نفقه ایام گذشته خود باشد و این موضوع در توافقنامه طلاق درج گردد و یا این که بعد از طلاق، زن در دوره عده خود مستحق دریافت نفقه از همسر خود خواهد بود که با توافق می تواند آن را دریافت نماید .

 • ماده ۱۱۰۹ قانون مدنی در این خصوص بیان داشته است که : نفقه زن در طلاق رجعی بر عهده شوهر می باشد این در صورتی است که طلاق در حالت بائن نباشد، چرا که در این صورت زن حق نفقه ندارد مگر در حالتی که زن باردار باشد که در این شرایط تا پایان وضع حمل مستحق نفقه خواهد بود.در بحث نفقه فرزندان مشترک نیز طرفین می توانند بایکدیگر توافقات لازم را انجام دهند و اگر حضانت فرزند با مادر بود در این صورت است که مرد باید حتما نفقه فرزندان مشترک را به زن سابق خود پرداخت نماید .
 •  ماده ۱۱۹۹ قانون مدنی بیان داشته است که : نفقه فرزندان وظیفه پدر می باشد و بعد از فوت پدر بر عهده ی جدپدری خواهد بود و در صورتی که این افراد نبودند و یا توانایی مالی نداشتن نفقه با مادر می باشد و در صورت عدم توانایی مادر نیز با جد مادری است .
وکیل طلاق در تهران
 • حضانت فرزند

موضوع دیگری که در بحث طلاق  مطرح می شود و در توافق نامه فی مابین باید مورد قید واقع شود بحث حضانت فرزند می باشد در این خصوص قانون به مواردی اشاره نموده است به گونه ای که بیان کرده است که فرزند دختر و پسر تا هفت سالگی در نزد مادر خود می توانند بمانند و بعد از آن دختر تا نه سالگی و پسر تا پانزده سالگی باید در نزد پدر خود بمانند و بعد از آن می توانند اعلام کنند که می خواهند پیش کدام یک از والدین خود بمانند . حال آن چه که قانون در رابطه با آن صحبت نموده است قابل تغییر ذیل توافقات بین زوجین می باشد و آن ها می توانند این موضوع را به وکیل طلاق توافقی جهت درج در توافقنامه اعلام نمایند تا ثبت گردد.

در واقع این توافق بین زوجین در خصوص حضانت فرزند به نوعی سبب می گردد تا دادگاه مطابق آن توافقنامه عمل نماید و در صورت عدم توافق در این خصوص دادگاه ناگزیر به اعمال بر مبنای قانون خواهد بود.

 • ماده ۱۱۶۸ قانون مدنی بیان داشته است که : حضانت و نگهداری از فرزندان حق و تکلیفی مشترک برای والدین می باشد.
 •  ماده ۱۱۶۹ قانون مدنی نیز در این خصوص بیان داشته است که : در خصوص حضانت و نگهداری از طفلی که مادر و پدر او به صورت جدا از هم زندگی می کنند مادر تا هفت سالگی و بعد از آن پدر وظیفه نگهداری دارد.
 • ماده۱۱۷۲ قانون مدنی در بحث حضانت این گونه عنوان کرده است که هیچ کدام از پدر و مادر حق ندارند در زمانی که نگهداری از فرزند به عهده آن ها می باشد از نگهداری امتناع نمایند و در صورت امتناع از نگهداری یکی از طرفین، قاضی باید به تقاضای والد دیگر نگهداری طفل را به والد مقابل الزام نماید و در صورتی که نتواند این امر را انجام دهد حضانت را به هزینه پدر و اگر پدر فوت کرده باشد مادر  باید آن را تامین نماید.
 • جهیزیه

یکی از مواردی که در بحث جدایی مورد توافق میان زوجین قرار می گیرد بحث جهیزیه و استرداد آن می باشد .

در بحث توافقی که بین زوجین صورت میگیرد شاید بحث جهیزیه امری ساده برای توافق به نسبت سایر موارد مطرح شده قرار بگیرد ولی اگر دقت بنماییم متوجه می شویم جهیزیه خود می تواند عاملی برای بروز اختلافات آتی میان افراد شود.

در بحث استرداد جهیزیه  معمولا زمانی که زن میخواهد جهیزیه خود را به منزل مشترک بیاورد لیست سیاهه ای تهیه کرده تا اگر در آینده در این خصوص به مشکلاتی برخورد نمود از آن سیاهه استفاده نماید .

حال در بحث توافقات ، زوجین می توانند در خصوص استرداد جهیزیه به زوجه تصمیم گیری نمایند و بعد از تنظیم توافقنامه اصولی در نزد وکیل طلاق توافقی روند رسیدگی به پرونده خود را با خیال راحت به وکیل طلاق توافقی متخصص بسپارند.

 • اجرت المثل ایام زوجیت

مواردی که در توافقنامه میان زوجین مورد بررسی واقع می شوند متنوع هستند که ما این مبحث را با موضوع اجرت المثل خاتمه می دهیم و به مباحث دیگر اشاره می نماییم .

اجرت المثل ایام زوجیت همانند دیگر حقوق مالی زوجه مانند مهریه و نفقه می تواند طی شرایطی حق زن باشد و مرد ملزم به پرداخت آن اجرت المثل خواهد بود، این اجرت المثل به دلیل کاری می باشد که زن در منزل به جهت انجام اموری از قبیل آشپزی ، نظافت و موارد دیگر از شوهر خود می تواند دریافت نماید ،که آن هم طبق شرایطی می تواند صورت بگیرد مانند آن که زن این امور را به قصد تبرع یا همان رایگان انجام نداده باشد و تمکین از همسر خود را تحت هر شرایطی انجام داده باشد.

در این خصوص زوجینی که قصد جدایی از یکدیگر را دارند می توانند در بحث اجرت المثل ایام زوجیت با یکدیگر توافقاتی نمایند که اگر زن مستحق اجرت المثل باشد بدون آن که نیازی به شکایت از همسر خود داشته باشد بتواند با توافق و مکتوب کردن آن توسط وکیل طلاق توافقی اجرت المثل خود را دریافت نماید .

 ماده ۳۳۶ قانون مدنی در تبصره خود این گونه بیان داشته است که : در صورتی که زوجه کارهایی که شرعا و قانونا به عهده او نبوده و برای آن اجرتی است را به درخواست زوج و با قصد عدم تبرع یا همان بخشش انجام دهد و این امر بر دادگاه اثبات گردد قاضی اجرت المثل ایام زوجیت را به کمک یک کارشناس حساب کرده و حکم به پرداخت آن توسط زوج می دهد.


طلاق توافقی زوجین در خارج از کشور

در بحث طلاق  گاها ممکن است پا از مرز ها فراتر برود و زوجین ایرانی که ساکن یک کشور دیگر هستند بخواهند به صورت تفاهمی از یکدیگر جدا بشوند، در این صورت روند اقدام و گرفتن وکیل طلاق توافقی اندکی متفاوت تر از اشخاصی می باشد که در کشور ایران سکونت دارند و میخواهند از یکدیگر جدا شوند .

در ادامه به مراحلی از طلاق دوجانبه خارج نشینان که خواستار گرفتن وکیل طلاق توافقی هستند اشاره می نماییم تا در صورت بروز نیاز برای خود و یا اطرافیانتان بتوانید باحداقل سرگردانی و کمترین هزینه اقدام به طلاق نمایید.

 • اشخاصی که در خارج از ایران میخواهند اقدام به طلاق توافقی نمایند ابتدا باید از طریق سفارت ایران و یا کنسولگری واقع در کشوری که در آن زندگی می کنند وکالت نامه ای برای رسیدگی به امور مربوط به طلاق خود به شخصی اعطا نمایند ، تا آن شخص با وکیل طلاق توافقی وکالتنامه ای تنظیم نماید. یا این که زوجین می توانند به جای آن که اول از یک فرد عادی و آشنا در ایران کمک بگیرند مستقیما وکالتنامه را با وکیل طلاق توافقی در ایران تنظیم کنند تا وکیل طلاق  دادگستری کلیه کارهای مربوط به طلاق را برای آن ها انجام دهد.
 • زوجین در بحث طلاق توافقی باید بدانند که هر یک باید به وکیل مجزا وکالت در امور مربوطه را بدهد یعنی این امکان وجود ندارد که یک وکیل کارهای مربوط به طلاق توافقی را انجام دهد، حال زن و مرد برای ثبت درخواست طلاق خود باید در سامانه ای به نام میخک که مدیریت یکپارچه خدمات کنسولی می باشد ثبت نام نمایند و در سامانه میخک مدارک مورد نیاز برای دادن وکالت به وکیل طلاق را ثبت کنند این اطلاعات شامل اطلاعات کامل وکیل طلاق ، اطلاعات کامل موکل ، متن وکالت نامه با مشخص کردن حدود اختیارات وکیل طلاق و موکل.

در بحث دادن وکالت نامه این موضوع را باید مدنظر قرار دهیم که نوع وکالت وکیل باید در وکالتنامه مشخص گردد یعنی به طور مثال تعیین گردد وکالت در طلاق می باشد.

 • بعد از آن که زوجین هر کدام به صورت مجزا وکالت نامه خود را در سامانه میخک ثبت نمودند باید به همراه کد رهگیری که از سامانه میخک دریافت نمودند به سفارت خانه ایران در آن کشور مراجعه کنند و از این طریق وکالت نامه فیزیکی و کاغذی را دریافت نمایند و آن را به همراه مدارک مورد نیاز برای طلاق توافقی برای وکلای خود پست نمایند که در این جا در خصوص مرد و یا زن بودن وکیل هیچ محدودیتی وجود ندارد .
 • بعد از آن که رسیدگی به درخواست طلاق طرفین توسط وکلای طلاق و در دادگاه ایران مورد بررسی واقع شد و قاضی حکم طلاق را صادر نمود، وکلای زن و مردی که وکالت در انجام رسیدگی به بحث طلاق را داشته اند باید حکم طلاق را در دفترخانه به صورت رسمی ثبت نمایند و در انتها مدارک معتبری که به جا می ماند اعم از سند طلاق و شناسنامه طرفین همراه با مهر طلاق را برای زن و مرد  بفرستند و یا به تایید وزارت امور خارجه برسانند تا به سفارت اطلاع رسانی گردد.

مزایای استفاده از وکیل موسسه حقوقی فرهنگ تفاهم

وکیل طلاق توافقی

مدت زمان گرفتن طلاق توافقی

۲۰ تا ۴۰ روز کاری

مشاوره وکیل طلاق توافقی

امکان پرداخت حق الوکاله به دو صورت نقد و اقساط

وکیل متخصص طلاق

پشتیبانی تمام وقت به دو صورت آنلاین و حضوری

وکیل طلاق توافقی

امکان استفاده از وکیل خانم و آقا بدون محدودیت

طلاق ایرانیان خارج از کشور

خدمت رسانی به ایرانیان خارج از کشور

تنظیم توافق نامه طلاق

تنظیم توافق نامه و دادخواست طلاق اصولی و مطابق قانون 

هزینه وکیل طلاق توافقی زوجین

در بحث هزینه وکیل طلاق توافقی ابتدا باید این را  بیان نماییم که تعرفه یک وکیل در بحث دعاوی حقوقی ، خانوادگی و ….

متفاوت می باشد یعنی هر وکیل متناسب با تخصص و نوع دعوای مطرح شده حق الوکاله مجزایی برای خود قرار خواهد داد و در این خصوص بین وکیل طلاق توافقی و افراد متقاضی طلاق امکان توافق وجود دارد .

در موسسه حقوقی فرهنگ تفاهم مقدار مبلغی که برای طلاق تفاهمی از مرد و زن به صورت جدا دریافت می شود مبلغ ۷ میلیون تومان می باشد یعنی اگر دو نفر بخواهند هر کدام وکیلی برای طلاق  داشته باشند در مجموع مبلغ ۱۴ میلیون تومان می شود .  در ظاهر شاید این مقدار هزینه برای پیگیری طلاقی که صرفا به شکل توافقی انجام می گیرد زیاد به نظر برسد ولی این موضوع را باید در نظر گرفت که در بحث طلاق توافقی آن چه بسیار اهمیت دارد توافقنامه ای است که فی مابین زن و مرد براساس اصول حقوقی و قانونی توسط وکیل طلاق تنظیم شده است و امکان هر گونه خطا را از این طریق برای بروز اختلافات در آینده می بندد و این عمل صرفا با دادن وکالت به وکیل طلاق صورت میگیرد و چه بسا عدم توجه به این موضوع که توافقنامه خود بحث مهمی می باشد و عدم مراجعه به وکیل می تواند زوجین را در دادگاه و در خصوص توافقنامه دچار مشکلاتی بگرداند ؛پس توصیه ما به شما مخاطبان گرامی این است که بدون در نظر گرفتن هزینه های وکیل طلاق و صرفا به جهت آن که بدون هیچ دردسر و با کمترین هزینه مشکل خود را برطرف نمایید به وکیل طلاق متخصص مراجعه نمایید.

بهترین وکیل طلاق توافقی در تهران

شما می توانید در رابطه با مشکلات پیش آمده ناشی از دعاوی خانوادگی و حقوقی مربوط به طلاق و مصادیق مربوط به آن با وکیل طلاق توافقی متخصص در امور حقوقی و خانواده موسسه حقوقی فرهنگ تفاهم که به کلیه قوانین و حقوق مربوط به این حوزه اشراف و آگاهی دارد مشاوره داشته باشید.

 چرا که می تواند زوجینی را که به دنبال رسیدن به حق خود ذیل یک توافق نامه مشترک هستند و می خواهند با حداقل ورود ضرر و با حداکثر سود از یکدیگر جدا شوند را  به بهترین شکل راهنمایی کند و راه هایی را که طرفین می توانند با دستیابی به سودی دو طرفه به حق مسلم خود برسند بیان نماید .در نهایت پیشنهاد ما برای شما این است که حتما با وکیل طلاق توافقی متخصص که در تمامی زمینه های بیان شده آگاهی دارد صحبت نمایید؛ چرا که وکیل با آگاهی کامل از مواردی که باید در توافق نامه ذکر شود و چه اقداماتی برای کاهش تنش زوجین باید انجام شود ،افراد را راهنمایی مینماید و مانع از به جا گذاشتن یک تجربه تلخ و اتمام یک زندگی مشترک برپایه دعوا و کشمش خواهد شد .

شما میتوانید در صورت نیاز با انعقاد قرارداد وکالت از وکیل طلاق متخصص در این حوزه یاری بطلبید چرا که انتخاب وکیل پایه یک دادگستری درست و مجرب در این زمینه می تواند بهترین تصمیم برای رسیدن به حقوق فردی شما باشد.

سوالات متداول

 • احوال شخصیه یک فرد ایرانی بر مبنای چه قانونی می باشد ؟

  مطابق ماده ۶ قانون مدنی قوانین مربوط به احوال شخصیه از جمله نکاح ، طلاق ، ارث و …در مورد تمامی تبعه ایران حتی اگر مقیم خارج باشند بر پایه قانون ایران خواهد بود .
 • در طلاق زوجین مقیم خارج از کشور کدام دادگاه صالح به رسیدگی می باشد؟

  مطابق ماده ۱۴ قانون حمایت خانواده هر زمان زوجین مقیم کشور خارجی باشند دادگاه شهرستان تهران صلاحیت رسیدگی دارد مگر حالتی که زوجین به شکل دیگری توافق کرده باشند.
 • در طلاق توافقی مرد می تواند با دادن وکالت به زن از حضور در دفتر خانه طلاق برای ثبت طلاق خودداری ورزد؟

  بله ، مطابق ماده ۳۶ قانون حمایت خانواده هرگاه زوجه بنابه اعلام دادگاه و یا سند رسمی در ثبت طلاق، وکالت از سوی مرد داشته باشد عدم حضور زوج مانع از اجرای صیغه طلاق و ثبت آن نخواهد شد.
 • در طلاق توافقی زوجین می توانند تنها یک وکیل داشته باشند؟

  خیر، در طلاق توافقی زوجین نمی توانند تنها یک وکیل داشته باشند و هریک باید برای خود یک وکیل منتصب نماید تا آن ها به امور مربوط به طلاق توافقی رسیدگی نمایند.
 • در قانون ایران چند نوع درخواست طلاق وجود دارد ؟

  مطابق قانون ایران سه نوع درخواست طلاق وجود دارد که شامل طلاق به درخواست مرد ، طلاق به درخواست زن و طلاق توافقی می باشد که در طلاق توافقی زوجین در خصوص مصادیق طلاق بایکدیگر توافق می نمایند.
 • سامانه میخک چیست و به چه اموری رسیدگی می نماید؟

  سامانه میخک سایت رسمی فعالیت های کنسولگری است که  برای اسنادی که نیاز به تایید وزارت امور خارجه دارند ،ایجاد شده است و به اموری اعم از امور دانشگاهی،گذرنامه و پاسپورت ،استعلام گواهینامه،ثبت طلاق و ازدواج رسیدگی می نماید.

بیشتر بخوانید : مقاله تخصصی وکیل مهریه

دیدگاه ها