۰۲۱-۵۴۷۶۴
عکس وکیل اقتصادی

وکیل اقتصادی

شماره بهترین وکیل جرایم اقتصادی تماس مشاوره وکیل متخصص جرایم اقتصادی واتساپ واتساپ وکیل اقتصادی کیست ؟ وکیل اقتصادی وکیل پایه یک دادگستری است که نسبت به کلیه ی حقوق و قوانین مربوط به اقتصاد کشور ایران آگاهی و اطلاعات جامع دارد . از آن جایی که جرایم اقتصادی اعمالی هستند که بر روی جامعه و اقتصاد […]

شماره بهترین وکیل جرایم اقتصادی

مشاوره وکیل متخصص جرایم اقتصادی واتساپ

وکیل اقتصادی کیست ؟

وکیل اقتصادی وکیل پایه یک دادگستری است که نسبت به کلیه ی حقوق و قوانین مربوط به اقتصاد کشور ایران آگاهی و اطلاعات جامع دارد .

از آن جایی که جرایم اقتصادی اعمالی هستند که بر روی جامعه و اقتصاد به صورت عمومی تاثیر بسیاری خواهند گذاشت به همین جهت این موضوع بسیار حائز اهمیت است که شخصی که می خواهد وکیلی را انتخاب نماید وکیل اقتصادی متخصص در این امور را برگزیند تا این وکیل اقتصادی که وکیل پایه یک دادگستری می باشد با آگاهی بسیار بالایی  که در قواعد  مربوط به اقتصاد دارد به بهترین شکل بتواند از شخص موکل در بحث وقوع این جرایم دفاع نماید چرا که جرایم اقتصادی طیف وسیعی دارند و قوانین مربوط به جرایم  اقتصادی پیچیده می باشد و نیاز به گرفتن یک وکیل  اقتصادی بسیار احساس می شود حال در اینجا موکل می تواند متهم و یا شاکی جرایم رخ داده شده باشد و وکیل اقتصادی به جهت تخصصی که در بحث جرایم اقتصادی دارد می تواند در مقام دفاع از متهم و شاکی در بیاید.

تماس با وکیل دادگستری

جرایم اقتصادی چیست ؟

در تعریفی ساده و قابل درک این جرایم به این شکل توضیح داده می شود که به کلیه رفتارها و اعمالی که باعث بر هم ریختن و اخلال در اقتصاد یک کشور می گردد  و مصداق بارز جرم می باشد را جرایم اقتصادی می گویند در واقع این جرایم معمولا در سطح بسیار گسترده و به جهت ضربه وارد ساختن به نظام اقتصادی یک کشور انجام می شود .

جرایم اقتصادی به چه جرایمی گفته می شود ؟

جرایم اقتصادی طیف وسیعی را شامل می شوند که تمامی آن ها به نوعی به دیواره ی نظام اقتصادی ضربه وارد خواهند کرد در اینجا به چند مدل از جرایم اقتصادی که از مهم ترین جرایم به شمار می آیند اشاره خواهیم کرد.

۱.پولشویی

پولشویی  به این معنا می باشد که شخصی از راه های نامشروع و نادرست اقدام به درآمد زایی می نماید مانند این که از راه قاچاق مواد مخدر پول زیادی بدست می آورد و بعد آن مقدار پول بدست اورده را در راه درست و مشروع سرمایه گذاری می نماید و به این نوع آن سرمایه ای که از راه نادرست تحصیل شده است را در راه درست بکار می گیرد که این جرم نیز از جرایم اقتصادی محسوب می شود .

۲.اختلاس

اختلاس به این معنا می باشد که کارمندانی که مرتبط به موسسات و ادارات دولتی و یا غیر دولتی هستند از محل اموال آن موسسات و ادارات اقدام به برداشت پول نمایند . اختلاس یک جرم اقتصادی به شمار آمده  و از جمله جرایمی است که از مصادیق جرم خیانت در امانت  می باشد و می توان آن را با جرایمی نظیر جرم کلاهبرداری و جرم خیانت در امانت و تحصیل مال از راه نامشروع در یک راستا و مرتبط دانست که اختلاس از این نوع جرایم محسوب می شود . 

برای مطالعه در خصوص جرایم کیفری به مقاله وکیل کیفری مراجعه نمایید .

۳.رشوه

رشوه به این معنا می باشد که افرادی که تحت عنوان کارمند در موسسات  و ادارات دولتی مشغول به کار هستند با دریافت مبلغی تحت عنوان انعام یا شیرینی انجام یک کار را که بر عهده آن ها نیست و یا قانونی نیست را برعهده می گیرند  و یا  نسبت به عدم انجام یک کار مبادرت می ورزند . رشوه عملی می باشد که در قانون ایران جرم انگاری شده است و انجام آن باعث بروز فساد در موسسات و ادارات دولتی می گردد .

طبق ماده ۳ قانون تشدید مجازات ارتشا ، اختلاس و کلاهبرداری هرگاه افرادی که در موسسات و ادارات دولتی اعم از شورا و شهرداری ها و نهاد های قضایی و اداری وجه یا مال و سند پرداخت وجه و یا تسلیم مال را به طور مستقیم و یا غیر مستقیم قبول بنمایند در حکم مرتشی می باشند و در اینجا اهمیت ندارد که رشوه دریافتی در ذیل وظایف فرد بوده یا نبوده در هر صورت مجازات برای شخص خاطی در نظر گرفته می شود و جز جرایم اقتصادی محسوب می گردد.

۴.فرار مالیاتی

فرار مالیاتی به حالتی گفته می شود که اشخاص اعم از  حقیقی و حقوقی اقدام به انجام کارهایی می زنند که به نوعی از پرداخت مالیات به طور کامل سرباز بزنند و یا قسمتی از  مالیات خود را نپردازند .

در واقع این عمل به صورت جعل اظهار نامه مالیاتی و یا عدم ارسال گزارش هایی مبنی بر میزان در آمد  و عدم ثبت درآمد صورت می گیرد تا این افراد بتوانند به صورتی حال به شکل کامل و یا تا حدی از پرداخت مالیات فرار بکنند این عمل در زمره جرایم اقتصادی قرار می گیرد .  به این علت که نقض برابری حقوق شهروندان محسوب می شود چرا که عده ای به روش های غیر قانونی اقدام به مال اندوزی می نمایند و عده ای دیگر با پرداخت درست مالیات نمی توانند به آن سطح از درآمد دست پیدا بکنند و اگر شخصی متهم به فرار از مالیات گردد می تواند  به وکیل جرایم اقتصادی که وکیل پایه یک دادگستری می باشد مراجعه نماید و  با گرفتن مشاوره و در صورت لزوم انعقاد قرار داد  پرونده خود را به وکیل به طور کامل بسپارد .

۵.کلاهبرداری

کلاهبرداری  در قانون ایران به حالتی گفته می شود که شخص مورد نظر از راه های متقلبانه اقدام به فریب دادن فردی بنماید  و آن فرد با رضایت و اختیار خود بدون هیچ گونه اجبار و اکراهی آن عمل مورد نظر شخص کلاهبردار را انجام بدهد در خصوص موضوع کلاهبرداری می توانید به مقاله  وکیل کلاهبرداری در سایت ما مراجعه نمایید تا در خصوص بحث کلاهبرداری به اطلاعات کاملی برسید .

در ماده ۱ قانون تشدید مجازات ارتشا ، اختلاس و کلاهبرداری اورده شده است که هرگاه شخصی با امیدوار کردن مردم به وجود شرکت و موسسه ای و یا دادن یک شغل و اختیارات  و یا امور غیر واقعی امیدوار بسازد و یا نسبت به موضوعی که حقیقت ندارد آن ها را بترساند و از این راه وجوه ، مال  و اسنادی  را بدست اورد کلاهبرداری محسوب شده  و از مصادیق جرایم اقتصادی می باشد و علاوه بر آن که باید مال بدست اورده را به صاحب خود بازگرداند و معادل آن جزای نقدی بپردازد به حبس از ۱ تا ۷ سال محکوم خواهد شد حال شخصی که متهم به جرم کلاهبرداری شده است و یا شخصی که ادعا دارد که از او کلاهبرداری شده است می تواند در این خصوص از وکیل اقتصادی متخصص در  این نوع جرایم استفاده بنماید .

مشاوره حقوقی

مجازات جرایم اقتصادی چیست ؟

در خصوص مجازات جرایم اقتصادی این چنین باید بیان داشت که طبق ماده ۲۸۶ قانون مجازات اسلامی هر گاه شخصی اقداماتی علیه نظام اقتصادی و امنیت ملی و … انجام دهد مفسد فی الارض شناخته شده و حکم این فرد اعدام خواهد بود .

حال ممکن است حکم شخص مرتکب جرم اقتصادی به دلایلی نظیر نوع جرم ارتکابی و موضوع آن کمتر از اعدام باشد و مفسد فی الارض شناخته نشود و بنا به تشخیص  قاضی  با در نظر گرفتن موارد مطرح شده از جمله  نوع جرم صورت گرفته و در نظر گرفتن وضعیت فردی مجرم و یا وضعیت اجتماعی و تاثیر منفی که این جرم بر روی جامعه اقتصادی گذاشته است حکم به حبس ، شلاق و جزای نقدی فرد مجرم داده بشود که انتخاب وکیل جرایم اقتصادی پایه یک دادگستری می تواند به فرد متهم در این زمینه کمک شایانی نماید که بتواند میزان مجازات خود را کم بنماید.

روش شکایت از مجرم اقتصادی مرتکب کلاهبرداری

وکیل اقتصادی معمولا در مواجه با مردم عادی بیشتر با جرم کلاهبرداری برخورد می نماید و بیشتر پرونده های مطرح شده در خصوص بحث کلاهبرداری می باشد از این رو به روش شکایت از مجرم مرتکب کلاهبرداری از میان سایر جرایم اقتصادی خواهیم پرداخت .

برای شکایت از شخص کلاهبردار مراحلی باید مطابق قانون طی بشود که در این جا به آن ها به اختصار ولی جامع می پردازیم:

  1. ابتدا باید بیان کنیم که جرم کلاهبرداری دارای دو وجه خصوصی و عمومی است و اگر صرفا جنبه خصوصی داشته باشد قابل گذشت توسط شاکی و بستن پرونده به طور کامل می باشد ولی اگر جنبه عمومی داشته باشد حتی با گذشت شاکی دادگاه از رسیدگی به موضوع دست نخواهد کشید و به این پرونده رسیدگی خواهد کرد .
  2. شخص شاکی ابتدا برای شکایت از فردی که از او کلاهبرداری کرده است شکواییه مبنی بر کلاهبرداری در دفاتر قضایی اعم از موسسات حقوقی تنظیم می نماید که برای تنظیم شکواییه در این زمینه می توانید به موسسه حقوقی فرهنگ تفاهم مراجعه نموده و تحت مشاوره وکیل جرایم اقتصادی پایه یک دادگستری راهنمایی های لازم را دریافت نماییده و کار نوشتن شکواییه را به وکیل جرایم اقتصادی ما بسپارید.
  3. بعد از نوشتن شکواییه فرد شاکی باید آن شکواییه را ثبت نموده که در اینجا تشخیص آن که کدام مرجع قضایی صالح به رسیدگی می باشد ابتدا بر مبنای محل وقوع جرم است یعنی شخص شاکی باید ابتدا در صورت امکان ، شکواییه را به مرجع قضایی که در آن محل جرم رخ داده است تحویل بدهد.

حال اگر امکان این مورد وجود نداشت اولویت دوم با محلی است که جرم در آن جا کشف شده است و یا متهم در آن جا دستگیر شده است و باز هم اگر به دلایلی موارد  بالا امکان پذیر نبود شخص شاکی  باید شکواییه خود را به مرجع قضایی یعنی دادسرایی که در آن متهم اقامت دارد تقدیم بنماید .

  1. حال بعد از تحویل شکواییه به دادسرا در این جا بخشی به نام معاونت اجرا به دلیل قانون و رویه موجود ، شکواییه دریافتی را به کلانتری محلی که جرم در آن به وقوع پیوسته و یا متهم در آن دستگیر شده  برای انجام تحقیقات کامل تر ارجاع می نماید و بعد از آن شخص شاکی باید برای دریافت گزارش نهایی به بخش معاضدت  قضایی کلانتری مراجعه بکند و شکایت مربوطه را ثبت بنماید و آن گاه یکی از ضابطین قضایی که در آن محل مشغول به کار هستند آن شکایت ثبت شده را دریافت نموده و آن را به شعبه ای که صالح به رسیدگی می باشد ارجاع می دهد و بعد از آن بازپرس بعد از تحقیقات لازم بر روی پرونده ارجاع شده قرار جلب دادرسی را صادر می نماید و این موضوع را به دادستان اعلام می کند.

در اینجا دادستان باید موضوع مطرح شده را بررسی نموده و کیفر خواست  صادر بکند و اعلام نماید که شخص مورد نظر مجرم می باشد و پرونده را به دادگاه صالح به موضوع که شامل دادگاه کیفری یک و دادگاه کیفری دو  و یا  انقلاب می شود برای رسیدگی کامل و نهایی ارجاع می نماید.

وکیل متخصص خانواده

دادگاه صلاحیت دار برای رسیدگی به جرایم اقتصادی 

دادگاه انقلاب اسلامی ، دادگاهی است که  صلاحیت رسیدگی به جرایم اقتصادی را دارد و مرجع رسیدگی به این نوع جرایم می باشد .

شعبه های دادگاه انقلاب اسلامی در شهر تهران و در صورت تشخیص رئیس قوه قضاییه در مراکز استان تشکیل خواهد شد چرا که در تمامی مراکز استان ها باید شعبه هایی برای رسیدگی به جرایم مورد نظر وجود داشته باشد . از آن جایی که جرایم اقتصادی ، جرایمی هستند که بر علیه نظام اقتصادی و نظام حاکم بر کشور ایران انجام می شود پس در مراجع کیفری دارای صلاحیت رسیدگی می شوند .

شخص متهم می تواند برای پیگیری روند پرونده خود با وکیل پایه یک دادگستری مشورت نماید و در صورت لزوم با وکیل ، یک قرارداد وکالت جهت رسیدگی های مربوط به پرونده خود منعقد بنماید .

رابطه جرایم اقتصادی با جرایم مشابه 

در رابطه با این موضوع در تعریفی ساده این چنین باید بیان داریم که بین جرایم اقتصادی با سایر جرایم اعم از جرایم تجاری و جرایم مالی تفاوت وجود دارد ولی با این حال این جرایم زیر مجموعه ای از جرایم اقتصادی به شمار می روند .

جرایم تجاری به نوعی با جرایم اقتصادی در ارتباط هستند و به جرایم رخ داده شده توسط تجار گفته می شود . به این صورت که جرایم ارتکابی توسط تاجرین در زمره جرایم تجاری می باشد که این جرایم گاه در سطحی هستند که تاجر تنها در سطح کوچکی به دنبال برخورداری از سود می باشد ولی اگر جرم ارتکابی توسط تاجر به نحوی باشد که باعث اخلال در نظام اقتصادی کشور بشود آن گاه هست که می توان آن را به نوعی زیر مجموعه ای از جرایم اقتصادی دانست که مجازات آن همان مجازات تعیین شده در قانون می باشد که شخص ضرر دیده و حتی تاجر می توانند برای حل مشکلات خود از وکیل اقتصادی متخصص که وکیل پایه یک دادگستری هم می باشد استفاده بنمایند.

جرایم مالی با جرایم اقتصادی به نوعی تفاوت دارند به این صورت که در جرایم مالی افراد مرتکب به طور مستقیم خزانه دولت را نشانه می گیرند ولی در جرایم اقتصادی به طور مستقیم هدف اشخاص ضربه وارد ساختن به نظام اقتصادی جامعه می باشد .

از این رو گرفتن وکیل پایه یک دادگستری متخصص در این امور به این جهت خوب می باشد که وکیل با اگاهی از قوانین می تواند بین این جرایم تفاوت قائل بشود و به دلیل داشتن تجربه در این امور به بهترین شکل می تواند فرد را راهنمایی بسازد که می توانید در این مورد از وکیل متخصص موسسه فرهنگ تفاهم در این رابطه کمک بگیرید .

بهترین وکیل اقتصادی در تهران

شما می توانید در خصوص مشکلات پیش آمده ناشی از جرایم اقتصادی با وکیل پایه یک دادگستری آگاه در امور حقوقی  و قانونی مربوط به اقتصاد و جرایم آن با وکیل اقتصادی متخصص موسسه فرهنگ تفاهم که به کلیه قوانین و حقوق مربوط به این حوزه اشراف  دارد مشاوره داشته باشید چرا که انقدر قوانین مربوط به اقتصاد گسترده و پیچیده هستند که نیاز به داشتن یک وکیل همیشه احساس می شود  و در صورت نیاز می توانید با وکیل اقتصادی متخصص قرار داد وکالت تنظیم بنمایید و در این حوزه از ما یاری بطلبید چرا که انتخاب وکیل پایه یک دادگستری درست در این زمینه می تواند بهترین تصمیم برای رسیدن به حق شما باشد.

مزایای مشاوره با وکیل اقتصادی موسسه حقوقی فرهنگ تفاهم

استفاده و مشاوره گرفتن از وکیل اقتصادی متخصص در جرایم اقتصادی که وکیل پایه یک دادگستری می باشد  به این جهت حسن دارد که قوانین اقتصادی بسیار تخصصی و گسترده می باشند و در کنار آن جرایم اقتصادی نیز طیف گسترده ای را نیز شامل می شود  به همین جهت شما با گرفتن مشاوره از وکیل متخصص در امور اقتصادی موسسه فرهنگ تفاهم  می توانید از کلیه قواعد مربوطه  اطلاعات جامع پیدا کنید تا به بهترین  شکل اقدامات لازم را انجام بدهید و در صورت بروز مشکل در خصوص مسائلی نظیر کلاهبرداری چه در مقام شاکی چه در مقام متهم می توانید در صورت نیاز و تشخیص با وکیل موسسه فرهنگ تفاهم مشاوره نمایید .

دیدگاه ها